S07E24 - The Status Quo Combustion [TITULKY]

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

S07E24 - The Status Quo Combustion [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse za Sat 17 May 2014, 00:26

Tak jednak chci poděkovat našim překladatelům, že s námi vydrželi další sérii, takže díky moc, Koli a Ďasíku! cheers 

A teď k dnešním titulkům - nevím jestli to dělá jen VLC, ale na několika místech se zobrazil titulek i s časem a většinou zmizel velice rychle nebo se ani vůbec nezobrazil. Tak jsem vlezl do zdrojáku a všiml jsem si, že tam je spousta prázdných titulků - jenom číslo titulku a čas. Text tam žádný nechybí, prostě je tam tohle navíc, hádám, že je to pozůstatek z anglických titulků, kde to bylo rozděleno do víc řádků. Problém je, že většina těchto titulků nezpůsobí při přehrávání žádný problém, jenom některé. Tak jsem nad tím dumal a pak jsem došel k tomu, že problém je v případě, kdy je struktura následující:

128
00:06:01,393 --> 00:06:02,659
[MEZERA]
129
00:06:02,661 --> 00:06:05,061
Myslím, že s Leonardovou
mámou vycházím.

Pokud tam mezera na tom prázdném řádku není, tak je to v pohodě, pokud tam ale je, tak přehrávač jako titulek zobrazí komplet toto přes čtyři řádky:

129
00:06:02,661 --> 00:06:05,061
Myslím, že s Leonardovou
mámou vycházím.

a časování použije z toho předchozího titulku (v tomto případě 128, takže titulek je tam jednu sekundu místo třech). Takže by to asi chtělo ty prázdné titulky promazat, nebo aspoň smazat ty mezery (konkrétně je chyba u titulků 128, 152, 245, 253 a 261). Možná to jiné přehrávače přežvýkají bez problému, tak jste si toho nevšimli.

A ještě jsem se chtěl zeptat, co mají znamenat ty náhodné <poznámky v závorkách> u několika posledních dílů? Smile
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 27
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: S07E24 - The Status Quo Combustion [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli za Sat 17 May 2014, 16:54

ad časování a prázdné titulky: poslední dva díly jsem dělala v práci v texťáku - neměla jsem vůbec přístup k VSS, dokonce jsem překládala aniž bych ty díly vůbec viděla Very Happy. Dneska jsem na Moravě a nemám tu pořádný PC jen netbook, který je dost nespolehlivý a seká se. Slibuju, že až pojedu domů, tak je načasuju a tyhle nedostatky opravím Smile.

ad poznámky: doufám, že se (jak to má být správně) nezobrazují při přehrávání a objevují se jen při otevření v texťáku nebo tak. Význam to nemá žádný, jsou to většinou reference na jiné filmy/seriály, které tam prostě strčím Very Happy. Mohla by se udělat minisoutěž bez cen, kdo pozná, co z čeho je Very Happy.

Jinak není zač Very Happy
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  NoMouse za Sat 17 May 2014, 23:57

Kolikokoli napsal:ad poznámky: doufám, že se (jak to má být správně) nezobrazují při přehrávání a objevují se jen při otevření v texťáku nebo tak.
No právě že se zobrazují při přehrávání.  Very Happy Vždycky na to čučím jak puk. Very Happy
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Kolikokoli za Sun 18 May 2014, 10:19

Mně se právě nezobrazují - ani ve VLC ani v GOMU. A důvod pro to - viz avatar Very Happy
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down