S05E22 - The Stag Convergence [EPIZODA]

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: S05E22 - The Stag Convergence [EPIZODA]

Příspěvek  karaya1 za Wed 02 May 2012, 11:11

K tomu Polsku: podle mého to nebyla narážka na druhou světovou válku, i když se to nabízí jako první. Jednak katolická rodina jako celek bude těžko poslána do KT (a když jo, třeba za účast v odboji, v papírech bude mít Rückkehr unerwunscht), jednak v té době obě skupiny měly společného smrtelného nepřítele a třeba při povstání ve varšavském ghettu se Armija Krajowa snažila židovským bojovníkům pomoct, co to jde.

Naproti tomu historicky neměli židé v Polsku na růžích ustláno, v průběhu dějin (a v 19. a 20. století častěji) se pravidelně objevovaly pogromy a soužití s katolickou většinou nebylo... ehm, ideální.

karaya1

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Pinny za Wed 02 May 2012, 12:37

minnie napsal: nic takového tu nikdo řekl.. nic proti vývoji, ale udělat z nich partu zoufalců asi není ten správný vývoj který bych si přestavovala..
i přes veškerý vývoj a socializaci mi přijde, že leonard má míň sebevědomí než ze začátku, sheldon je víc robot než kdy dřív, penny šla do pozadí, posledních pár sérií vlastně ani nevím co nebo kde dělá.. raj se podle mě neposunul vůbec nikam a jediný kdo opravdu dospěl je howard.
jestli scénáristi píšou postavám takovéhle osudy proto, že si pak myslí, že jejich interakce bude vtipná, tak bohužel na mě to má přesně opačný účinek..
Nevidím nikde tu partu zoufalců, asi to vidíme jinak. To že není seriál dostatečně nerdovskej tu čtu každej druhej díl. K Sheldonovi - přijde mi, že se zapojuje do normálního života víc než na začátku a teorie že je robot už tu byla dávno Laughing
Penny šla do pozadí zřejmě proto, že díl není nafukovací a máme tu oproti první epizodě poněkud přepostavováno. Občas dostanou čas úplně céčkový postavy - Wheeton, Stuart, Bauwwy atd. A béčkovej čas musí dostat Amy, občas nějakej vetřelec do seriálu o kterým díl je, Bernadette nebo Priya. Je logický, že ve stejné stopáži nebudou mít hlavní hvězdy stejnou porci času jako na začátku, když byly jen 4.

Pinny

Počet příspěvků : 132
Bodů : 149
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Miro za Wed 02 May 2012, 13:20

Tento diel bol proste úplné hovno. Prepáčte, ale lepšie to proste neviem nazvať. Keď scenáristi celú piatu sériu totálne tápajú, čo nás čaká vo finále? Myslím že bude ešte horšie ako v tretej sérii... Vývoj postáv sa mi nelíbi, Raj a hlavne Penny tam už nedostávajú takmer žiadny priestor.. neviem neviem
Pinny napsal:Je logický, že ve stejné stopáži nebudou mít hlavní hvězdy stejnou porci času jako na začátku, když byly jen 4.
A práve preto treba niektoré postavy (Amy, Bernadet) už raz a navždy vyškrtnúť, ale to už nie je problém iba postáv, to je už problém vyhorenia scenáristov, Prady a Lorre už všetky esá z rukáva vytiahli a teraz to už bude len horšie a horšie

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  yossarian za Wed 02 May 2012, 14:42

pathy napsal:všetci chodia okolo toho ako okolo horucej kaše.
Proste ich predkovia boli susedia v osvienčime, alebo dachau.

Asi tezko, kdyz Bernie neni zidovka. Je to narazka na souziti zidu v prevazne katolickem polsku.

Edit: A jinak jsem taky nebyl zrovna odvarenej z toho jak to dneska bylo. Spis svetle momenty, kdy jsem presne vedel ze Wheaton jse krysak jak to nataci na telefon, kpt. Teplak, a kwipkie :-)
Proc ze Stuarta udelali takoveho chudaka,to si nezaslouzil.
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 35

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  MartyCZ za Wed 02 May 2012, 15:30

No, jestli se nechává od každého tak oškubat jako od Leonarda s Dlouhým drápem, tak se není čemu divit.
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 26

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Houp za Wed 02 May 2012, 17:35

Osobně se mi celkově poslední série hodně líbí, ale tento díl také považuji za nic moc.

Ale hlavně proč píši, přijdou mi některé vaše teorie o Amyně poznámce dost vykonstruované. Osobně bych tam nehledal ani o píď víc než to, že Amy jako bioložka upozorňuje na to, že můžou být vzdálení příbuzní. (mmch druhou světovou válku zažili prarodiče hlavních postav, myslím, že mluvili o trochu vzdálenější historii jejich rodin než jen polovina minulého století) Asi nejde někde najít oficiální vyjádření k tomuto vtipu od scénáristů?

Houp

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Datum registrace : 02. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Kolikokoli za Wed 02 May 2012, 20:21

Přečtěte si Sophiinu volbu a vtip s Polskem pochopíte Wink.
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Věk : 27
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Houp za Wed 02 May 2012, 22:31

Kolikokoli napsal:Přečtěte si Sophiinu volbu a vtip s Polskem pochopíte Wink.

A jsi si jistý, že tento "geekovský" seriál předpokládá četbu klasiky pro pochopení humoru.. no já si stále myslím své. Na druhou stranu, pokud si tam někdo najde vtip, který ho pobaví, i když to nebyl záměr scénáristů, tak proč ne.

Houp

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Datum registrace : 02. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  minnie za Wed 02 May 2012, 22:55

to je právě kouzlo tady toho seriálu.. budeš se u něj bavit i když máš iq šumící trávy.. ale čím větší máš rozhled, tím víc se bavíš.. nebo aspoň tím víc nenápadných vtípků na pozadí a narážek objevíš..
minnie

Znamení : Panna Drak
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 29
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Ďasík za Mon 16 Jul 2012, 17:19

Miro napsal:Keď scenáristi celú piatu sériu totálne tápajú, čo nás čaká vo finále? Myslím že bude ešte horšie ako v tretej sérii... Vývoj postáv sa mi nelíbi, Raj a hlavne Penny tam už nedostávajú takmer žiadny priestor.. neviem neviem ... treba niektoré postavy (Amy, Bernadet) už raz a navždy vyškrtnúť, ale to už nie je problém iba postáv, to je už problém vyhorenia scenáristov, Prady a Lorre už všetky esá z rukáva vytiahli a teraz to už bude len horšie a horšie
Vůbec a naprosto kategoricky nesouhlasím. Smile Amy a Bernadette jsou super (hlavně ta druhá) a pátá série byla jedna z nejlepších vůbec.
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Věk : 33
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Miro za Mon 16 Jul 2012, 21:21

Ďasík napsal:
Miro napsal:Keď scenáristi celú piatu sériu totálne tápajú, čo nás čaká vo finále? Myslím že bude ešte horšie ako v tretej sérii... Vývoj postáv sa mi nelíbi, Raj a hlavne Penny tam už nedostávajú takmer žiadny priestor.. neviem neviem ... treba niektoré postavy (Amy, Bernadet) už raz a navždy vyškrtnúť, ale to už nie je problém iba postáv, to je už problém vyhorenia scenáristov, Prady a Lorre už všetky esá z rukáva vytiahli a teraz to už bude len horšie a horšie
Vůbec a naprosto kategoricky nesouhlasím. Smile Amy a Bernadette jsou super (hlavně ta druhá) a pátá série byla jedna z nejlepších vůbec.
A čo bolo v piatej sérii také super? Veď si to vezmi - už len ten začiatok bol chabý, potom napr. tá časť s Hawkingom úplná sračka... Penny takmer na pokraji pozornosti... pre mňa za minulú vysielaciu sezónu jasne viedlo Dva a pol chlapa, ktorý priniesol viac dobrých častí ako TBBT a HIMYM dokopy. Štvrtá séria s odstupom času bola super, viacero častí si s chuťou pozriem, u piatej to neplatí. Trochu to zachránila tá svadba

Miro

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Kolikokoli za Mon 16 Jul 2012, 21:58

2. polovina posledních sérií HIMYM i TBBT bylo podle mě to nejlepší, co zatím bylo.
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Miro za Tue 17 Jul 2012, 10:47

to je na mňa prisilná kávička...

Miro

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  NoMouse za Tue 17 Jul 2012, 11:45

Já bych neřekl, že nejlepší, to ne, ale rozhodně se druhá půlka páté dost zvedla.
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down