Sheldon wiki pro 3. sezónu

Goto down

Sheldon wiki pro 3. sezónu

Příspěvek  Kolikokoli za Wed 28 Sep 2011, 21:49

Pište, jaké zajímavé odkazy na produkty, firmy, skupiny atd. zazněly v seriálu ve 3. sérii a vyžadují vysvětlivky. Budu to přidávat do prvního příspěvku a seřazovat podle abecedy.
Napište vždy NÁZEV PRODUKTU (nebo prostě "toho, co je potřeba vysvětlit"), EPIZODU, HLÁŠKU, ve které to zaznělo a VYSVĚTLENÍ (co nejkratší, nebo jen odkaz na wiki, už to dyžtak sama upravím - nebo jiný moderátor).

A
AT&T - S03E04 - ("Vystaven cynickému popichování mého bratrance Sanjaye nebo, jak ho můžete znát vy, Dava z AT&T zákaznických služeb.") - Americká telekomunikační společnost.
Apres l'Amour - S03E04 - ("Je to výborné jídlo pro "apres l'amour".") - Po milování

B
Benedict Arnold - S03E15 - ("Tato hra se jmenuje Zrádci. Vyjmenuji tři historické postavy, ty je seřadíš podle toho, jak hodně byla jejich zrada odporná. Benedict Arnold, Jidáš, Dr. Leonard Hofstadter.") - Generál Kontinentální armády, který během Americké revoluce přeběhl na stranu Britů
Bozeman - S03E13 - Městečko v Montaně, kde ve Star Trek: First Contact došlo k prvnímu kontaktu lidí a Vulkánců

C
CERN - S03E15 - ("Hádejte, koho univerzita posílá do Švýcarska, aby se 14. února zúčastnil konference a navštívil superurychlovač částic v CERNu?") - Evropská organizace pro jaderný výzkum, známý hlavně díky LHC
Cyklotron - S03E07 - ("Teď můžeš zbourat svůj sovětský cyklotron a postavit Velký urychlovač částic.") - Zařízení sloužící k urychlování těžkých nabitých čásic pomocí elektromagnetického pole.
Colliculus Superior - S03E14 - ("Snažím se dívat se na svou práci jako na letmý periferní obraz, abych tak zaměstnal colliculus superior svého mozku.") - Colliculi superiores jsou centrem nepodmíněných zrakových reflexů.

Č

D
Daniel Boone - S03E13 - ("Každé léto od roku 1952 Boone pořádá venkovní představení, portrét života a doby svého jmenovce, Daniela Boona.") - Americký průzkumník a důstojník Americké domobrany během Války o nezávislost

E
Einsteinova kosmologická konstanta - S03E01 - ("Existoval jednou muž, který označil svou předpověď kosmologické konstanty za jeden velký trapas své kariéry.") - Teorie, podle které by vesmír neměnil objem. Tato teorie byla vyvrácena s objevem reliktního záření a důkazem rozpínání vesmíru. Přesto se ale v určitých oblastech využívá.

F
Firefly - více epizod - ("Rupert Murdoch vlastní Fox a oni zrušili Firefly") - Seriál Josse Whedona, který byl stanicí Fox zrušen po zhruba 10 dílech, ale mezi fanoušky se stal kultovním.

G
Grafén - S03E14 - ("Elektrony procházející grafénem se chovají, jako by neměly žádnou hmotnost...") - Forma uhlíku strukturou podobná grafitu představující nejpevnější známý materiál na světě.

H
Higgsův Boson - S03E13 - ("Higsův Boson, jak jsi to mohla nepoznat?") - Teoretická částice, která by vysvětlovala hmotnost ostatních elementárních částic a tedy proč má hmota váhu.

I

J

K
Kindle - S03E01 - ("Chtěli jsme vyhodit jeho Kindle ven, a až by si pro něj šel, zamknout a nechat ho umrznout k smrti.") - Elektronická čtečka knih od firmy Amazon

L
LHC - více epizod - ("Teď můžeš zbourat svůj sovětský cyklotron a postavit Velký urychlovač částic.") - Large Hadron Collider (Velký hadronový urychlovač) je největší urychlovač částic na světě postaven na francouzsko-švýcarských hranicích. Předmětem výzkumu je mimo jiné i snaha napodobit podmínky, které panovaly po velkém třesku, nebo prokázání existence Higgsova bozonu.
Lollapalooza - S03E07 - ("Hej, když budu chtít pozvat celé osazenstvo z Lollapaloozy, aby u mě přespali, tak to udělám a tobě do toho nic nebude!") - Původně kočovný hudební festival moderní hudby, díky kterému se podařilo prorazit skupinám jako Smashing Pumpkins, Green Day nebo Depeche Mode.

M
Möbiova páska - S03E18 - ("Proč kuře přešlo Möbiovu pásku? Aby se dostalo na stejnou stranu.") - Plocha která má jen jednu stranu a jednu hranu. Obrázek
Moře Klidu - S03E23 - ("Howarde, zkontroluj ještě držák toho laseru. Potřebujeme ho zaměřit na Moře klidu.") - V Moři klidu přistálo v roce 1969 Apollo 11.

N
Netflix - S03E04 - ("Jo, věděli jste, že Netflix teď umožňuje přehrávat filmy ve vašem počítači?") - Americká internetová videopůjčovna.

O
Oshikuru Demon Samurai - S03E03 - Fiktivní anime, které se objevuje také v Two and Half Men

P
Poindexter - S03E06 - ("Dobrá, Poindextere. Sedni si, buď zticha a poslouchej.") - Šprt

Q

R
Roš ha-šana - S03E17 - ("- Židovští hobiti neexistují. - Zřejmě jsi nikdy nebyl u mě doma na večeři na Roš ha-šana.") - Židovský nový rok

Ř

S

Š

T

U

V
Velikovského hypotéza - S03E19 - ("A abys věděl, plánuji, že budete muset publikovat vědecké rozvinutí diskreditované Velikovského hypotézy.") - Tato hypotéza tvrdí, že Země během své existence zažila několik velmi blízkých setkání se sousedními planetami, které způsobily celosvětové katastrofy. Také se snaží interpretovat události v antických historických záznamech jako odkazy na tato setkání, například zničení Babylonské věže nebo Potopa světa.

W

Z
Zákon druhé a třetí mocniny - ("Neberete v úvahu zákon druhé a třetí mocniny.") - Zákon podle kterého není možné libovolně zvětšovat, či zmenšovat předměty a zachovat jejich funkčnost. Například při zvětšení mouchy na dvojnásobek její velikosti musí čtyřnásobná plocha křídel zvednout do vzduchu osminásobek původní váhy.
Zoot Suit Riots - S03E12 - Nepokoje v LA během 2. světové války mezi bělochy a hispánci.

Ž

Velký dík MartymuCZ cheers


Naposledy upravil Kolikokoli dne Wed 29 Feb 2012, 23:22, celkově upraveno 2 krát
avatar
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 27
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru